Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız.“www.otelpuan.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir
OTELPUAN HAKKINDA AÇIKLAMALARIMIZ
Bu web sayfalarında yayımlanan resimler, raporlar ve ilgili içerik tamamen kullanıcılardan gelmektedir. Raporların kullanıcının fikrini temsil ettiği dikkate alınmalıdır. Söz konusu raporlar ve özellikle de resimler "snapshots-enstantane fotoğraflardır".Rapor/resmin postalanması/iletimi/karşıya yüklenmesi üzerinden zaman geçmesi durumunda, söz konusu hususların değişmiş olabileceği (bütünü ile) göz ardı edilmemelidir. Otel/yer ile ilgili ne kadar çok rapor gelir ise raporun genelliği de o kadar objektif, güvenilir ve anlamlıolacaktır.
Genellikle tek bir resim duruma ait bütün bir tabloyu vermemektedir; gösterilen resimler sadece örneğin otelin küçük bölümlerini ve diğer hususları temsil etmektedir
Raporun içeriği genellikle ilgili kişinin yaşına,varış yerindeki amacına (tedavi, spor, eğlence, macera, iş seyahati) ve kişilerin yalnız, gurup olarak veya eşi ile birlikte gitmesine bağlıdır. Gençlerden oluşan bir gurup, ailelere yönelik olan veya çok huzurlu ve sessiz bir oteli dikkate almayacaktır, misafirler için çok fazla eğlencenin olup olmadığı iş kadınını veya iş adamını ilgilendirmeyecektir ve yine aynı şekilde bir balayı çifti inzivaya çekilmek isteyebilir. Ayrıca, seyahat edenlerin uyruğunun,tatil/seyahat sıklığının ve farklı ülkelerdeki deneyimlerinin de etkisi olacaktır. Şu dikkate alınmalıdır ki her kişinin iyi hizmet, temizlik ve nezaket, yemek kalitesi ve miktarı, personelin misafir perverliğive otelin/yerin diğer özelliklerini değerlendirme şekli farklıdır. Yanlış sınıflandırma ile ilgili olarak lütfen mümkün olan en kısa süre içerisinde [email protected] ile irtibata geçiniz
www.otelpuan.com sitesinin tüm hakları Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş'ye aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır.
Kullanıcı Website dahilinde bulunan ürünleri, bigileri, her türlü veri tabanını, resimleri, metinleri, ikonları, görsel ve işitsel ve sair imgeleri, video klipleri, dosyaları, web sitesi, software-code'ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile tasarımları, katalogları ve listeleri kısmen ya da tamamen çoğaltamayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, online ya da diğer bir yöntem kullanılmak suretiyle göndermeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla, Otelpuan ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.
Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal;
Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz.
Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2023, otelpuan.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz.
Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılarve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.
www.otelpuan.com ve sahibi Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir
Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.otelpuan.com sitesi ve sahibi Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş 'ye sorumluluk yüklenemez.
www.otelpuan.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş'ye aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır
OTEL PUAN KULLANIM KURALLARI VE KULLANICI SÖZLEŞMESİ
I. OTELPUAN KULLANIM KURALLARININ UYGULANMA SIRASI VE GEÇERLİLİĞİ
Madde 1:
Otelpuan kullanıcıları, yürürlükte bulunan bütün yasal düzenlemelerle sonradan çıkarılacak olan yasal düzenlemelere uymak zorundadır.
Otelpuan sitesinin kullanıcılarının tabi olacağı kurallar aşağıda sıralanmıştır. Bu kullanım kurallarında sayılmayan hallerde, Yasal düzenlemelerin boşluk doldurucu ve yorumlayıcı hükümleri ile ve dürüstlük kurallarına göre davranılması kullanıcının sorumluluğundadır.
Otelpuan, sitenin kullanımında tamamen tarafsızdır. Kullanıcıların yorum, resim, görüntü ya da diğeriçeriklerini inceleme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Otelpuan, hiçbir yorumu incelememekte, denetimden geçirmemektedir.
Ancak yasal yükümlülükler ya da kendisine suç ihbarının yapılması halinde Yasalara ve işbu kullanım kurallarına uymayan her türlü içeriği yayına almamak, yayına alındıysa kaldırmak hak ve yetkisine sahiptir.
Madde 2:
Otelpuan sitesini kullanmaya başlayacak olanlar, aşağıdayazılı olan ve kullanıcıların her zaman erişimine açık bulunan kurallarını da kabul etmiş sayılırlar.
Madde 3:
Otelpuan kullanım kuralları, Otelpuan tarafından oluşturulmuştur ve Otelpuan’ın herhangi bir gerekçe göstermeksizin her zaman bu kuralları değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkısaklıdır. Ancak daha önceki kurallara uygun olarak Otelpuan sitesini kullanmış olanlar, kurallara uymuş olarak kabul edilir. Otelpuan kuralları yayınlandığı andan itibaren geçerli olur.
Alınan yurtdışı otel rezervasyon ve hizmetleri ile ilgili olarak https://developer.ean.com/terms/en adresindeki şart ve koşullar da geçerli olacaktır. Yurtdışı otel rezervasyon ve hizmetleriyle ilgili olarak yer verilen bu şart ve koşullar İngilizce dilinde belirtilmiştir. Hizmetin alındığı ülkenin mevzuat hükümleri saklıdır
II. OTELPUAN SİTESİNİN VE KURALLARININ AMACI
Madde 4:
Otelpuan sitesi, seyahat/tatil ve rezervasyon içerikli olup site Otelpuan tarafından çalıştırılmaktadır.Sitenin seyahat/tatil deneyimlerini paylaşarak puan verme yönünden kullanımının amacı, turist ve gezginler tarafından çekilen tatil/seyahat raporları,yorumları, seyahat hakkındaki kanaatleri ve resimlerinin sitede yayınlanarak sonraki seyahat edenlere yol göstermesini sağlamaktır. Bu kapsamda Site, seyahat edenlerin yolculuk deneyimlerinin paylaşılması amaçlı olup söz konusu deneyimler ve puanlama kullanıcıların görüşlerini yansıtmaktadır. İlaveten site portföyündeki tesislere rezervasyon imkanı da sunmaktadır. Deneyimler ve puanlama Otelpuan tarafından rezervasyona yönlendirme amaçlı değil, sonraki seyahat edenlere yol göstermesini amaçlamaktadır.
Madde 5:
Site kullanıcısı kendi tatili ya da seyahati ile ilgili olarak otelleri kendilerine göre puanlandırabilirler.Bu amaçla, özel hayata müdahale teşkil etmemek kaydıyla resimlerini ve raporlarını / derecelendirmelerini / yorumlarını / açıklamalarını / önerilerini Otelpuan’ın ilgili sayfasına yükleyebilir, forumlarında görüş bildirebilir.
Madde 6:
Kullanım kuralları, sitenin, ilgili alanlarının ve forumlarının kullanımı konusunda genel bir çerçeveyi oluşturmaktadır ve Otelpuan, her kullanıcısından bu kurallara uymasını beklemektedir.
III. SİTEYİ KULLANIM ŞARTLARI
Madde 7:
Kullanıcıların en az 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ancak veli ya da vasinin, seyahat edilen otel ya da tatil mekanında 18 yaş altındaki çocuklarının görüş ve kanaatlerini açıklayabilmeleri mümkündür. Ancak, Otelpuan, siteyi kullananların 18 yaşını tamamlamış olduğunu araştırmaksızın kabul etmektedir.
Madde 8:
Otelpuan sitesine yorum yapabilmek için en az 1 gece konaklama şartı gerekmektedir. Onaylanmış rezervasyonu bulunmasına rağmen misafirin konaklamak üzere gittiğinde otele alınmaması, otelin faaliyette olmaması, vb. nedenlerle konaklamanın gerçekleşememesi, otele ödeme yapılarak günü birlik satınalınan ve otel tarafından sağlanan ekstra hizmetler, giriş yaptıktan sonra tüketicinin hizmet almaktan vazgeçtiği durumlar bu maddenin istisnalarıdır.
Otelpuan, yukarıda sayılan şartları sağlamayan ve konaklaması onaylanamayan veya belirtilen istisnalar kapsamında sayılmayan yorumları yayına almama hakkına sahiptir.
Madde 9:
Kullanıcılar tarafından yapılacak yorumlar somut olarak bilgi ve görgüye dayanmalı, duyuma dayalı olarak yorum yapılmamalıdır.
IV. KİŞİSEL VERİLERİN DOĞRULUĞU
Madde 10:
Gerekli durumlarda kişisel verilerin verilmesi halinde kullanıcı verdiği bilgilerin doğru, gerçek, güncel ve eksiksiz olduğunu taahhüt eder. Turistik hizmetlerin rezervasyonu ve kullanıcı hesabının oluşturulması ve devamı haricinde, kullanım amacı ile bu web sayfalarına kişisel verilerin gönderilmesi gerekli değildir.
V. KULLANICILARIN SORUMLULUĞU
Madde 11:
Kullanıcılar, kendi hesap ve/veya şifreleri kapsamında gerçekleştirilen tüm faaliyetlerden sorumludur. Kullanıcı yorumu, kendi deneyimine göre yazdığını, otel hakkındaki samimi görüşü olduğunu ve yorum yapılan kurumla herhangi bir kişisel veya ticari bağının olmadığını ve yapılan yorumu yazmak için hiçbir maddi teşvik ya da ödeme teklif edilmediğini kabul ve taahhüt eder.
Kullanıcı, Otelpuan tarafından kendisine tahsis edilen şifreyi başkalarına veremez. Şifrenin güvenliğinden kullanıcı sorumludur. Kullanıcı, kendi hesabının ve/veya şifresinin yetkisiz kullanımında ya da şüphelendiği durumlarda Otelpuan.com'u derhal uygun şekilde bilgilendirmelidir. Bu bölüme uyulmamasından kaynaklanan zararlardan dolayı Otelpuan.com sorumlu değildir.
VI. KULLANICILARIN İÇERİĞİNE İLİŞKİN KURALLAR
Madde 12:
Kullanıcıların hiçbiri;
Tehdit edici, saldırıda bulunan, küçük düşürücü, müstehcen, kaba, cinsel açıdan uygunsuz veya diğer şekillerde mahzurlu,
Etnik kökene ya da her ne şekilde olursa olsun ayırımcı,rahatsız edici, zararlı olan,
İnsan,doğa ve hayvan haklarına aykırı olan,
Başkalarının kişisel verilerini ve gizliliğini ihlal eden,
Anayasaya aykırı, kitleleri tahrik eden, herhangi bir terör örgütünü öven, suç işlemeye teşvik eden,
Yürürlükteki kanunlara aykırılık teşkil eden veya halkı yasalara uymamaya davet eden,
Azınlığı sömüren, kanuna karşı hile içeren,
Herhangi bir ülkenin telif hakları, patent ve ticari markalar gibi mülkiyet haklarını ihlal eden/bozan,
Hukuka aykırı link (bağlantı) veya benzeri tekniklerle yasa dışı sayfalara işaret eden, suç içeren sayfalara yönlendiren,
Geçici veya kalıcı olarak internete bağlı yazılım ve ekipmanların normal/tasarlanan işlevselliğini sınırlayan, yok eden, kesen veya diğer negatif şekillerde etkileyen veya değiştiren virüs, solucan,
Truva atı veya diğer veri düzenlemeleri içeren filmleri, sesleri, metinleri, grafikleri, imgeleri ve resimleri, videoları,verileri, yazılımları,müzikleri, ileti/mesajlarıveya diğerveri düzenlemelerini/malzemeleri,
Otelpuan sayfalarına, sistemine, gizli ya da açık bir şekilde yüklemeyeceğini, koymayacağını, iletemeyeceğini, yükleme imkanı sağlamayacağını, e-posta atamayacağını veya diğer şekillerde bu web sayfalarında yayımlayamayacağını kabul ve taahhüt eder.
www.otelpuan.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır.Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.
Ayrıca kullanıcı;
Otellerin ve yerlerin mümkün olduğunca doğru şekilde anlatılması, buna ilave olarak özellikle de otel zincirleri ile ilgili olarak tanımlama için gerekli olan isim ve ilave bilgilerin eklenmesi,
Sadece belirli bir otel/tatil köyünde tatilini geçirmesi ve/veya ilgili hizmeti almış olması durumunda sadece otelin/tatil köyünün derecelendirmesi ve/veya resminin karşıya yüklenmesi ile yetinilmesi, otel/tatil köyü dışında hizmet aldığı seyahat acentesi, ulaşımaracı, vb. hizmet verenlere ilişkin değerlendirmeler ile otel tatil köyü hizmeti ile ilgisi bulunmayan yorumlara yer verilmemesi,
Kişilerin, özellikle çocukların yüzlerinin belli olacak şekilde resim yüklenmemesi ya da isimlerinin verilmemesi,
İlgili otelin/tatil köyünün çalışanı, sahibi veya işletmecisi veya örneğin belirtilen gurubun akrabası olmak gibi benzeri şekillerde ilginin olması halinde rapor/yorum veya resmin yüklenmemesi, mevcut kişiler, yerel dinlenme olanakları ve varış yerindeki diğer hususlar açısından ilgili/bağlantılıhizmeti kullanmak/seyahat etmek isteyen kişilerin kararını etkileyebilecek yanlış veya yanıltıcı derecelendirmelerin veya yanlış beyanların verilmemesi özellikle de ilgili hizmeti kullanmak/seyahat etmek isteyen diğer kişilerin bilgilendirilmesi amacı ile konuşma özgürlüğü çerçevesinde olumlu olduğu kadar olumsuz raporların da verilmesi (Bu husus resimlerin yüklenmesi için de geçerlidir),Ürünler, hizmetler ve/veya şirketler/firmalar için maskeli/bilinçaltı reklamlarının açık şekilde desteklenmemesi veya yayımlanmaması veya diğer şekillerde davette bulunulmaması,Karalayıcı, kötüleyici, argo ya da küfür sayılabilecek olan ifadelerden kaçınılması, kalınan iki otel ya da hizmet alınan iki yerin karşılaştırılmasına yönelik ifadelerden kaçınılması, tamamen en iyi bilgi doğrultusunda derecelendirme, yorum ve raporlama yapılması, duyuma dayalıolarak yorum yapılmaması,Kişi isimlerinin verilmemesi Diğer kullanıcıların kişisel verilerinin ve diğer bilgi/içeriklerinin toplanmaması/birleştirilmemesive/veya yayımlanmaması,Otel/tatil köyü ile ilgili farklı mecralarda yer aldığı tespit edilen misafir görüşlerinin yayınlanmayacak,bu tür görüşlerin tespit edilmesi durumunda silinmesi, kolluk kuvvetleri süreçleri de dahil olmak üzere yargı makamlarına intikal etmiş olaylar hakkında ki yorumların yayımlanmaması,
Yorumların herhangi bir anlam ifade etmeyen harfler veya anlam bütünlüğü ifade etmeyen kelimeler topluluğundan ibaret olması halinde yorumların yayımlanmaması,Otel/tatil köyü ile ilgili değerlendirme; kapsamda olmayan veya kullanıcı tarafından konaklamadan çıkış, vb. nedenlerle kullanılmayan bir hizmete yönelik ise ilgili puan Otelpuan tarafından etkisizleştirilmesi,
Otel/tatil köyü ile ilgili değerlendirme yaparken otel/tatil köyü ile ilgisi bulunmayan boş arsa, inşaatalanı, vb. görseller ile yayınlanması yasal olmayan görsellerin yayınaalınmaması,Hususlarına riayet edeceğini açıkça kabul etmiştir.
Yayına alınan yorumlar Kullanıcı tarafından kaldırılması talep edilmediği sürece Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği kapsamında en az bir yıl süre ile yayında kalır.
Web sayfalarının tasarlanan işlevselliğinin kesilmesi, tahrip edilmesi, sınırlandırılması veya diğernegatif şekillerde etkilenmesi veya değiştirilmesi yasaktır. Bu web sayfalarının kesilmesi, değiştirilmesi veya negatif şekilde etkilenmesi amacı ile kalıcı veya geçici olarak internette veya yazılıma bağlı olan ekipmanların değiştirilmesi veya güvenlik fonksiyonlarının bypass edilmesi de kesinlikle yasaktır. Kullanıcı,içeriği sebebiyle zarar doğması halinde sorumlu olduğunu ve tüm zararı Otelpuan.com'a tazmin edeceğini taahhüt eder.
Madde 13:
Otelpuan.com bu taahhüde aykırı olduğu tespit edilen yorumları yayına almama, silme, değiştirme veya bu yorumlar ile ilgili yetkili merciilere şikayet hakkını saklı tutmaktadır. Kullanıcılar dışında üçüncü kişilerin de yorumlarının bu taahhüde aykırı olduğu kanaatine varması özellikle de suç teşkiletmesi halinde her türlü şikayet ve hukuki takibi yapma hakkı mevcuttur.
VII. KULLANICI ŞİKAYETLERİ
Madde 14:
Kullanıcılardan herhangi birinin yukarıda sayılan kullanım koşullarını veya dürüstlük kurallarını ihlal etmesi ve ihlale ilişkin Otelpuan.com’a şikayet ulaşması durumunda içeriği silmeye, değiştirmeye veya içerik eklemeye yetkisi/izni vardır. Yasal olmayan içerik de bu kapsamda herhangi bir şikayet olmasa dahi Otelpuan tarafından fark edildiğinde derhal silinir ve kullanıcıya bilgi verilir
VIII. İÇERİK ÜZERİNDE OTELPUAN’IN HAKLARI
Madde 15:
İçeriği karşıya yüklerken, postalarken veya iletirken, özellikle de çoğaltma,dağıtma,değiştirme ve kamuya mal etme hakları başta olmak üzere kullanıcı, Otelpuan.com'a sınırsız kullanım hakkı verdiğinin farkındadır. Otelpuan.com’un anlaşmalı olduğu kurumlar kendi üyelerine ait Otelpuan.com üzerindeki yorumları kendi web sitelerine ekleyebilir ve bununla sınırlı olmamak üzere kullanabilir. Kullanıcı, Otelpuan’a yüklediği içeriğin mülkiyet hakkının sahibi olduğunu ve başkasına ait herhangi bir hakkı ihlal etmediğini taahhüt eder. Kullanıcıların hiçbiri, yürürlükte olan kanunlar veya sözleşmesel ilişkiler kapsamında kendi yazmadıkları, kendi yorumları ve hakkı olmayan içerikleri bu web sayfalarına iletemez, yükleyemez, postalayamaz veya diğer şekillerde kullanıma açamaz. Farklı web sayfaları, otelpuan'dan izin almak ve otelpuan'ı kaynak göstermek suretiyle yorumları paylaşabilir.
Madde 16:
İçeriği karşıya yükleyen, postalayan veya ileten kullanıcı,içeriğin daha iyi açıklık/daha kullanışlı düzenlenmesi için ve bu içeriğin farklı kategoriler ve/veya resimlere taşınması hususunda rızası olduğunu kabul ve taahhüt eder. Ayrıca,içeriğin şikayet üzerine denetlenmesini ve/veya kısmi olarak değiştirilmesini, ilave yapılmasını ve/veya silinmesini de kabul etmektedir. Aksi kanun veya mahkeme kararında belirtilmedikçe, Otelpuan.com'un hakkında şikayet bulunan karşıdan yüklenmiş,postalanmış,iletilmiş veya diğer şekillerde kullanıcılar tarafından kullanıma açılmış içeriği yayımlama yükümlülüğü bulunmamaktadır.
IX. KURUMSAL ÜYE/OTELLERİN YÜKÜMLÜLÜK VE SORUMLULUKLARI
Madde 17:
Kullanıcının "Kurumsal Üye" olan "otel" olması halinde, Otelpuan.com otelin paylaştığı ilgili konaklayan kişi bilgilerini yine yalnızca otelin paylaştığı ilgili müşteri iletişim kanallarına gönderilecek Yorum Sihirbazı e-postaları ve sms için kullanacaktır.
Yorum Sihirbazı kullanılmak suretiyle iletilen e-postalara ve smslere ilişkin Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili diğer mevzuat kapsamında sorumluluk Otel’e aittir. Ayrıca otel konuklarına sistem tarafından yorum Sihirbazı e-postaları ve smsleri dışında gereksiz e-posta ve sms gitmemesi sağlanacaktır.
Otel; Otelpuan.com’a göndermiş olduğu e-posta adresiyle ve sms numarasıyla ilişkili bireyin (I)işletmesini ziyaret ettiğini (II)İşletmesi hakkında e-posta almayı ve otelpuan.com tarafından kendisiyle konaklamasına ilişkin anket içeren ileti paylaşılmasını kabul ettiğini (III)kuruluşuyla herhangi bir kişisel veya iş ilişkisi bulunmadığını ve (IV)yorum yazmak için herhangi bir teşvik veya ödeme teklif etmediğini onaylamaktadır.
Otel, kendisine ait mecralarda Otelpuan’da yer alan yorumlara güvenilemeyeceği yönünde özel veya genel ifadeler kullanamaz.
Bireyin otel incelemesi ile ilgili bilgiye ait soru sormak amacı ile otel incelemeleri ile bağlantılı olarak ismi verilen kişiler ile temin edilmiş olan çevrimiçi formları kullanarak irtibata geçmek; diğer içerik veya irtibat yöntemi, özellikle de spam ve/veya ticari içeriklerin gönderilmesi açık şekilde yasaklanmıştır. Yukarıda yer alan kurallara uyulmaması ve konusu suç teşkil eden eylemlerde kullanıcı hakkında yasal işlem başlatılacaktır.
Otelpuan.com'a ve Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.'ye ait diğer tüm markalara ilişkin sosyal paylaşım mecralarında üyelere ait profil bilgileri, görüş, tesis yanıtları,fotoğrafların yayınlanması için ilave özel koşulları,içeriğin denetlenmesini ve/veya kısmi olarak değiştirilmesini, ilave yapılmasını ve/veya silinmesini, otelpuan.com'un ve bununla sınırlı olmamak üzere Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.'nin üyeliklerinin yer aldığı tüm markalarına ait twitter, facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde ve otelpuan ile Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.'ye ait tüm bloglarda da görüşlerinin yer alabileceğini kabul etmektedir.
Otelpuan.com’un sahte yorumlarla ilişkin sıfır tolerans politikası olduğunu bilmektedir. Otelpuan.com konaklaması onaylanamayan veya sayılan koşulları sağlamayan yorumları yayına almama hakkına sahiptir.
Kurumsal Üye/Otel kendi hakkındaki yorumları manipüle etmeyeceğini, çalışanlarına ve/veya yakınlarına yorum girdirmeyeceğini ve müşterilerini otel hakkında olumlu yorum yapmaya zorlamayacağını kabul ve taahhüt eder. Şayet Kurumsal Üye/Otelin aksine davranışı tespit edilirse otelpuan.com bu yorumlar ile ilgili sisteme herkes tarafından görülebilecek şekilde not düşmeye veya bu yorumları kaldırmaya yetkilidir. Ayrıca Otelpuan.com sitesine kendi rızası ile ve de kendi yetkili kişileri tarafından üye olunduğunu, üyeliğe ilişkin bilgilerin ve şifresinin güvenliğinin sağlanmasının kendi sorumluluğunda olduğunu da kabul etmektedir.
X. OTELPUAN’IN SORUMLULUĞU
Madde 18:
Otelpuan.com, mevcut içeriğin tamlığını, güncelliğini, doğruluğunu veya diğer vasıflarını garanti/taahhüt etmemektedir. Otelpuan.com mevcut içeriği, hakkında herhangi bir şikayet olmadığı takdirde gözden geçirmemekte ve doğrudan yayına almaktadır.
Kullanıcıların,içeriğin herhangi bir zamanda şikayet üzerine değiştirilebileceği gerçeğinin farkında olması gerekmektedir. Kullanıcılar, bilginin garanti altına alınması amacı ile kullanıcılar yetkililer, turist danışma masaları ve diğer kurumlar ile irtibata geçmelidir. Otelpuan, bu yorumların doğru olmamasından herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Seyahat hizmetleri, fiyatlar ve vergiler ile ilgili içerik Otelpuan tarafından seyahat acenteleri ve/veya ilgili hizmet kurumlarının bilgileri doğrultusunda verilmektedir. Bundan dolayı Otelpuan tarafından doğruluk, tamlık, güncellik veya diğer hususlar garanti edilmemektedir.
Otelpuan buna ilave olarak, raporlar ve resimler gibi kullanıcı içeriğinin bu web sayfalarında yayımlanmasının Otelpuan beyanı veya önerisi/derecelendirmesi olmadığını beyan etmektedir. Söz konusu içeriğin herhangi bir kullanıcı tarafından görüntülenmesi veya yayımlanması da öneri veya konsültasyon anlamına gelmemektedir.
Bu web sayfaları ve içeriğinin kullanılarak seyahat tercihi ya da diğer bir kararın verilmesinde risk tamamen kullanıcıdadır. Bu husus, rezervasyonlar için de geçerlidir.
XI. OTELPUAN’IN YETKİLERİ
Madde 19:
Otelpuan’ın Otelpuan.com içerisinde temin edilmiş içeriği şikayet üzerine veya yukarıda yer verilen taahhütlere aykırılığın tespiti halinde değiştirme, ilavede bulunma ve/veya silme hakkısaklıdır. Bu halde Kullanıcıya bilgi verilir. Aynı zamanda, içeriklerin ve bu web sayfalarının kesintisiz kullanımını da Otelpuan.com garanti etmemektedir. İçeriklerin ve bu web sayfalarının tamamı "olduğu gibi" koşulları ile temin edilmektedir. Otelpuan, bu web sayfalarında kullanımaa çık olan hizmetlerin değiştirilmesinden,askıya alınmasından veya iptalinden sorumlu değildir.
Otelpuan, sayfaların bölümlerini/içeriğini,sayfaları veya web sayfalarını engelleme, değiştirme,ilavede bulunma ve/veya silme ve/veya geçici veya kalıcı olarak yayımı durdurma hakkını saklı tutmaktadır.
Bunun yanısıra Otelpuan.com, bu web sayfalarında tahrip edici, bozucu, kesinti yapacak veya diğer amaçsız/negatif etkisi olan virüs, solucan, Truva atı veya diğer veri düzenlemeleri/kodları bulunmadığını garanti veya taahhüt etmemektedir. Kullanıcıların her biri, bu web sayfalarındaki verilerin yüklenmesi veya görüntülenmesinden kaynaklanan zararlardan dolayı sorumludur. Kullanıcılar, ilgili bilgisayar sistemi/bilgisayar ve diğer veri işleme birimlerini korumak için yeterli tedbiri aldıklarından emin olmalıdır.
Zararın bu web sayfalarının veya içeriğin kullanımından veya kullanılmamasından, özellikle de bilgilerden kaynaklanan zararlar ile ilgili sorumluluktan kastının bulunduğu hali hariç olmak üzere Otelpuan sorumlu değildir
XII. TİCARİ MARKALAR, FİKRİMÜLKİYET,TELİF HAKLARI
Madde 20:
Otelpuan.com sitesinin tüm hakları Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.'ye aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır.Herhangi bir şekilde kopyalama/çoğaltma,dağıtım ve özellikle ticari amaçlı kullanım, kamuya mal etme, değiştirme, ilavede bulunma ve/veya silme kesinlikle yasaktır. Bu yasağın kapsamına ara bağlantılar, derin linkler veya resim kareleri aracılığıyla ya da diğer teknolojiler ile alıntılanan harici web sayfalarındaki içerik de dahildir.
Otelpuan.com'da, site içerisinde yer alan materyallerden ihtiyaç duyduklarınızın kopyalanmasına ve baskı alınmasına ancak ticari olmayan ve kişisel kullanımlar için izin verilmektedir. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal Sitenin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz.
Siteden alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2007- 2020, Otelpuan.com, Tüm HaklarıSaklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz.Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılarve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.
Sınai ve diğer mülkiyet haklarınızın bu web sayfalarında bulunan içerikten dolayı/içerikvasıtası ile ihlal edildiğinden şüphelenmeniz halinde [email protected] adresine bildirildiğinde ve inceleme sonrasında haklı görüldüğünde Otelpuan, bu ihlali sona erdirecektir.
XIII. TAZMİNAT
Madde 21:
Kullanıcılar tarafından herhangi bir içeriğin ya da programın sisteme yüklenmesi ya da sistemden kişisel verilerin çekilmesi halinde ortaya çıkacak zarardan sorumludur. Söz konusu zarara ilişkin talepte bulunulması halinde bu zararı tazmin etmek zorundadır. Kullanıcılara ve Otelpuan’a bir zarar talebi yöneltildiğinde kullanıcı Otelpuan.com'u destekleyecektir. Üçüncü taraflarca başlatılan söz konusu davaların/taleplerin yürütülmesinden kaynaklanan zararların ödenmesinden kullanıcı yükümlüdür.
XIV. SÖZLEŞMENİN BAZI HÜKÜMLERİNİN GEÇERSİZLİĞİNİN SÖZLEŞMEYE ETKİSİ
Madde 22:
Bu sözleşmeden ya da kullanıcı kurallarından birinin geçersiz olması ya da sayılması kullanıcıların diğer yükümlülüklerine etkisi bulunmaz ve sözleşmenin diğer şartlarının geçersizliğine yol açmaz.
XV. GİZLİLİK POLİTİKASI
Madde 23:
Verilerin korunması, Otelpuan.com için önemli bir konudur. Otelpuan.com'un web sayfasının kullanılması ile kullanıcı tarafından tedarik edilmiş olan bilgiler, yürürlükteki veri koruma yönergeleri ve gizlilik politikası doğrultusunda kullanılmaktadır.Konu ile ilgili (https://www.otelpuan.com/veri/kullanim-sozlesmesi) sayfasındaki kurallar geçerli olacaktır.
XVI. UYGULANACAK HUKUK
Madde 24:
Bu kullanım koşulları ve bu web sayfalarının kullanımdan dolayı kullanıcı ve Otelpuan.com arasında tesis edilen hukuki işlemlerden doğacak her türlü ihtilafın çözümü Türk Hukuku’na tabidir.
Kullanıcı ve Otelpuan.com, kullanıcının tüccar olması,sözleşmenin imzalanmasından sonra ikamet adresini veya merkez ofisini Türkiye dışında bir ülkeye taşımış olması veya davanın açıldığı anda ikamet adresinin veya merkez ofisinin bilinmemesi durumunda yetkili yargı merci İstanbul Anadolu mahkemelerdir.
GİZLİLİK POLİTİKASI
Gizlilik Politikası/ Çerez Politikası
Bu gizlilik politikası Otelpuan.com web sayfalarına uygulanmaktadır(aşağıda "bu web sayfaları" olarak anılacaktır):
1. Genel
Kullanıcıların Otelpuan.com içerisinde yayımladıkları ve diğer şekillerde kamuya mal edilmeyen kişisel bilgilerin korunması Otelpuan.com açısından önemlidir. Kişisel veriler, örneğin isim, adres ve telefon numarası gibi kullanıcının kimliğine ait verilerdir. Otelpuan.com, yürürlükteki veri koruma kanunları ve yönergelerine uyumun sağlanacağını güvence altına almaktadır.
Otelpuan.com, kullanıcıların Otelpuan.com'a vermiş olduğukişisel ve aynı zamanda hassas verilerin sadece ilgili sözleşmesel ilişkinin oluşturulması, organizasyonu, bakımı ve ayrıca değiştirilmesi ve iptali için kullanılacağı gerçeğine dikkati çekmektedir. Bunun içerisinde toplama, saklama ve işleme bulunmaktadır.
Otelpuan.com ayrıca,kullanıcıların Otelpuan.com ile gerçekleştirmiş oldukları işlemler için veri toplamaktadır. Bunun içerisinde söz konusu verilerin kullanıcının arama çubuğundaki log dosyalarında bulunan söz konusu verilerin otomatik olarak toplanması,saklanması ve işlenmesi de bulunmaktadır. Bu genellikle kullanılan arama çubuğu türünü, IP adresini ve günün tarih ve saatini içermektedir. Söz konusu verilere hizmetin sağlanması için ihtiyaç duyulmaktadır ve sadece istatistikler için kullanılmaktadır.Kişisel veriler ve söz konusu veriler bir araya getirilmemektedir.
Kullanıcının taleplerine cevap verebilmek amacı ile ve yürürlükteki kanunlar doğrultusunda veya kullanıcının kullanım koşullarını kabul etmesi halinde Otelpuan.com tarafından kişisel veriler üçüncü taraflara iletilir. İlgili üçüncü taraflar da veri koruması açısından yürürlükteki kanunlar ile sınırlandırılmaktadır.

Kullanıcının talebi ile kullanıcı bilgileri anonimleştirilmiş olmadığı sürece Kullanıcının hakkında yorum/resim/tavsiye de bulunduğu tesis ile iletişime geçmek istemesi halinde ise ilgili tesise kullanıcının sadece İsim ve Soy ismi iletilecektir.
Diğer durumlarda Otelpuan.com sadece hukuka uygun talepleri halinde kişisel verileri ilgili resmi mercilere iletecektir. Hukuka uygun talep, Mahkeme kararı ile Kanun’un yetkilendirmiş olduğu bir mercinin talebini ifade eder. Aynı zamanda, yasal hakların oluşturulması ve/veya yürütülmesi ve/veya yasal davalara karşı savunmada bulunmak için gerekli olan hususlar da buna dahildir. Son olarak, Otelpuan.com'un hizmetlerinin ve bu web sayfalarının istismar edici veya yasa dışı kullanımının, özellikle de "Hizmet Koşulları"nın ihlalinin engellenmesi veya durdurulması için gerekli suç duyuruları ile şikayetler de bu kapsamdadır.
Otelpuan.com ile ilgili mülkiyetin değişmesi durumunda söz konusu değişiklik ile ilgili olarak kullanıcı bilgilendirilecek ve bu web sayfalarının farklı veri koruma politikasına tabi olduğu hususunda bilgi verilecektir.
Otelpuan kullanıcı üyelik hesabınızı [email protected] adresinden iptal edilebilir ve hesabınızı kapatabilirsiniz.
Otelpuan.com, reklamların gönderilmesi amacı ile kişisel ve diğer verileri kullanmaz.
Kişisel verilerin Otelpuan.com'a verilmesi ile kullanıcının (https://www.otelpuan.com/veri/kullanim-sozlesmesi) adresindeki veri koruma politikasını kabul ettiğini onaylar. Kullanıcı, üye isminin ve takma adının ve aynı zamanda seyahat raporları ve resimlerinin bu web sayfalarının diğer kullanıcıları ve ilgili şirketler tarafından görüntülenmesini de kabul etmektedir.
2. Çerez Politikası
Otelpuan, birçok web sitesinde olduğu gibi web sitesi kullanıcılarının ziyaret deneyimlerini iyileştirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla çerez vb. teknolojiler kullanmaktadır. Otelpuan Çerez Politikası web sitesi kullanıcılarını çerezlere ve kullanılan çerez türlerine ilişkin olarak bilgilendirmek ve çerez tercihlerinin nasıl yönetilebileceği konularında yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır.
Çerez kullanımını onaylamıyorsanız web sitesine devam etmemenizi ya da çerez tercihlerinizi bu Politika’da gösterildiği şekildede ğiştirmenizi rica ederiz. Çerezlere izin verilmemesi halinde web sitesinin bazı özelliklerinin işlevselliğini yitirebileceğini hatırlatmak isteriz.
Çerez Nedir?
Çerez, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda depolanan küçük metin dosyalarıdır. Bu dosyalarda IP adresiniz, oturum bilgileriniz, eriştiğiniz sayfalar vb. veriler saklanır. Çerezler sayesinde web sitesi tercihleriniz hatırlanabilir, oturumunuzun açık tutulması sağlanabilir ya da size ilgilendiğiniz içerik sunulabilir. Çerezlere ilişkin detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
Çerez Türleri
Çerezler mobil cihazlarda depolanma süreleri ve kimin tarafından yerleştirildikleri gibi kriterlere göre farklı türlere ayrılmaktadır. Bu kriterler kapsamında temel ayrım şu şekildedir:
Oturum Çerezleri: Oturum çerezleri, geçici çerezler olup tarayıcıyı kapattıktan sonra cihazdan silinirler. Bu çerezlerin ana işlevi web sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamaktır.
Kalıcı Çerezler: Kalıcı çerezler tarayıcıyı kapattıktan sonra da kullanıcı tarafından silininceye ya da süresi doluncaya dek cihazda kalmaya devam ederler.
Birinci Taraf Çerezler: Birinci taraf çerezler ziyaret edilen web sitesi operatörü tarafından cihaza yerleştirilen çerezlerdir.
Üçüncü Taraf Çerezler: Üçüncü taraf çerezler ziyaret edilen web sitesi operatörü dışındaki kişiler tarafından cihaza yerleştirilen ve kontrol edilen çerezlerdir.
Otelpuan'a ait web siteleri ve diğer sistemlerde veya uygulamalarda kişisel verilerin toplanması,işlenmesi ve kullanılması durumunda ilgili kişiler gizlilik bildirimi ile ve gerekirse çerezler hakkında bilgilendirilir. Kişiler, web sayfalarındaki uygulamalarımız konusunda bilgilendirilir. Kişisel veriler, hukuka uygun olarak işlenecektir.
Web sayfamızı ziyaret ettiğinizde sayfamızda kullandığımız/kullanacağımız çerezlerle ile ilgili olarak aşağıdaki bilgileri dikkatinize sunmaktayız.
Marka Çerez servis sağlayıcı Çerez ismi Çerez tanımı Çerez tipi Çerez süresi
OTELPUAN .google.com.tr __Secure-1PAPISID Alakalı ve kişiselleştirilmiş Google reklamlarını göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarının bir profilini oluşturmak adına hedefleme amacıyla kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com __Secure-1PAPISID Alakalı ve kişiselleştirilmiş Google reklamlarını göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarının bir profilini oluşturmak adına hedefleme amacıyla kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com AID Android cihazlarda dönüşüm ilişkilendirmesi için kullanılır. Persistent Cookie 1 yıl
OTELPUAN .doubleclick.net IDE Bir reklamın etkinliğini ölçmek ve kullanıcıya hedefli reklamlar sunmak amacıyla, reklamverenin reklamlarından birini görüntüledikten veya tıkladıktan sonra kullanıcının eylemlerini kaydetmek ve raporlamak için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .gstatic.com 1P_JAR Bu çerezler, embed edilmiş youtube videoları aracılığıyla kaydedilir. Örneğin, videonun kaç kez görüntülendiğine ve oynatma için hangi ayarların kullanıldığına ilişkin anonim istatistiksel verileri kaydederler. Persistent Cookie 1 ay
OTELPUAN .google.com 1P_JAR Bu çerezler, embed edilmiş youtube videoları aracılığıyla kaydedilir. Örneğin, videonun kaç kez görüntülendiğine ve oynatma için hangi ayarların kullanıldığına ilişkin anonim istatistiksel verileri kaydederler. Persistent Cookie 1 ay
OTELPUAN .google.com.tr 1P_JAR Bu çerezler, embed edilmiş youtube videoları aracılığıyla kaydedilir. Örneğin, videonun kaç kez görüntülendiğine ve oynatma için hangi ayarların kullanıldığına ilişkin anonim istatistiksel verileri kaydederler. Persistent Cookie 1 ay
OTELPUAN .facebook.com sb Facebook tarafından arkadaş önerilerini iyileştirmek için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .etstur.com _fbp Facebook tarafından, kullanıcıların web sitesini ziyaret ettikten sonra Facebook'ta veya Facebook reklamları tarafından desteklenen bir dijital platformda olduklarında reklam sunmak üzere ayarlanır. Persistent Cookie 3 ay
OTELPUAN .facebook.com _fbp Facebook tarafından, kullanıcıların web sitesini ziyaret ettikten sonra Facebook'ta veya Facebook reklamları tarafından desteklenen bir dijital platformda olduklarında reklam sunmak üzere ayarlanır. Persistent Cookie 3 ay
OTELPUAN .otelpuan.com _fbp Facebook tarafından, kullanıcıların web sitesini ziyaret ettikten sonra Facebook'ta veya Facebook reklamları tarafından desteklenen bir dijital platformda olduklarında reklam sunmak üzere ayarlanır. Persistent Cookie 3 ay
OTELPUAN .facebook.com fr Facebook'un daha kişiselleştirilmiş reklamlar sunmasına ve aynı zamanda reklamları ölçmesine ve iyileştirmesine yardımcı olur. Persistent Cookie 3 ay
OTELPUAN www.google.com OTZ Google Analytics işlevselliğini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır. Persistent Cookie 1 ay
OTELPUAN .etstur.com _ga_PFP30B086E Google Analytics işlevselliğini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır. Persistent Cookie 24 ay
OTELPUAN .etstur.com _gac_UA-4752478-1 Google Analytics işlevselliğini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır. Persistent Cookie 3 ay
OTELPUAN .google.com.tr SAPISID Google'ın YouTube tarafından barındırılan videolar için kullanıcı bilgilerini toplamasını sağlar. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com SAPISID Google'ın YouTube tarafından barındırılan videolar için kullanıcı bilgilerini toplamasını sağlar. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .facebook.com datr Güvenlik ve site bütünlüğün sağlanması amacıyla kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .hotjar.com in_new_website_experiment Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 1 ay
OTELPUAN .etstur.com _hjSessionUser_446887 Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 1 yıl
OTELPUAN .otelpuan.com _hjid Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 1 yıl
OTELPUAN .etstur.com _hjid Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 1 yıl
OTELPUAN .etstur.com _hjAbsoluteSessionInProgress Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 30 dk
OTELPUAN .etstur.com _hjSession_446887 Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 30 dk
OTELPUAN www.otelpuan.com _hjIncludedInSessionSample Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 30 dk
OTELPUAN .otelpuan.com _hjAbsoluteSessionInProgress Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 30 dk
OTELPUAN www.otelpuan.com _hjIncludedInPageviewSample Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 30 dk
OTELPUAN .otelpuan.com _hjSession_587645 Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 30 dk
OTELPUAN .otelpuan.com _hjSessionUser_587645 Hotjar’ın işlevselliğini desteklemek için kullanılır. Persistent Cookie 1 yıl
OTELPUAN .google.com.tr OGPC Kullanıcı tercihlerini ve bilgilerini depolamak için kullanılır. Persistent Cookie 1 ay
OTELPUAN .google.com OGPC Kullanıcı tercihlerini ve bilgilerini depolamak için kullanılır. Persistent Cookie 1 ay
OTELPUAN .doubleclick.net DSID Kullanıcı tercihlerini ve Google haritalarının bilgilerini depolamak için kullanılır. Persistent Cookie 10 gün
OTELPUAN .facebook.com dpr Kullanıcının cihazının ekranı için en uygun deneyimi sunmak amacıyla kullanılır. Persistent Cookie 7 gün
OTELPUAN .google.com.tr SSID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com APISID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com.tr SID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com SSID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com.tr HSID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com SID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com.tr APISID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com HSID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com.tr NID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 6 ay
OTELPUAN .google.com NID Kullanıcının son aramaları ve önceki etkileşimlerine dayalı olarak Google'ın kişiselleştirilmiş reklamlar sunması için kullanılır. Persistent Cookie 6 ay
OTELPUAN www.google.com DV Kullanıcının tercihlerini kaydetmek için kullanılır. (Tercih edilen dil, sayfada görüntülenecek arama sonuçlarının sayısı, Google Güvenli Arama filtresinin etkinleştirilip etkinleştirilmemesi vs.) Persistent Cookie 7 dk
OTELPUAN .facebook.com wd Performans iyileştirme amacıyla kullanılır Persistent Cookie 7 gün Persistent Cookie 7 gün
OTELPUAN .google.com.tr SEARCH_SAMESITE Siteler arası bir istek oluşturulduğunda çerezlerin nasıl kullanıldığını kontrol etmek için kullanılır. Persistent Cookie 6 ay
OTELPUAN .google.com SEARCH_SAMESITE Siteler arası bir istek oluşturulduğunda çerezlerin nasıl kullanıldığını kontrol etmek için kullanılır. Persistent Cookie 6 ay
OTELPUAN .google.com __Secure-3PSIDCC Yeniden hedefleme yoluyla alakalı ve kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarını gösteren bir profil oluşturur. Persistent Cookie 1 yıl
OTELPUAN .google.com.tr __Secure-3PAPISID Yeniden hedefleme yoluyla alakalı ve kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarını gösteren bir profil oluşturur. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com.tr __Secure-3PSID Yeniden hedefleme yoluyla alakalı ve kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarını gösteren bir profil oluşturur. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com.tr __Secure-1PSID Yeniden hedefleme yoluyla alakalı ve kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarını gösteren bir profil oluşturur. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com __Secure-3PSID Yeniden hedefleme yoluyla alakalı ve kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarını gösteren bir profil oluşturur. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com __Secure-3PAPISID Yeniden hedefleme yoluyla alakalı ve kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarını gösteren bir profil oluşturur. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com __Secure-1PSID Yeniden hedefleme yoluyla alakalı ve kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için ziyaretçilerin ilgi alanlarını gösteren bir profil oluşturur. Persistent Cookie 2 yıl
OTELPUAN .google.com SIDCC Ziyaretçinin gerçek olduğunu doğrulamak, oturum açma verilerinin hileli kullanımını önlemek ve ziyaretçi verilerini yetkisiz erişime karşı korumak için kullanılan bir güvenlik çerezidir. Persistent Cookie 1 yıl

Otelpuan Web Sitesinde Kullanılan Çerezler
Otelpuan, Gizlilik Politikası uygun olarak farklı türde çerezler kullanmaktadır.
Zorunlu Çerezler: Web sitesinin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan ve özelliklerini kullanmanıza imkân veren teknik çerezlerdir. Oturum çerezi kategorisinde yer alırlar. Bu çerezlerin engellenmesi halinde web sitesi özelliklerinin kullanılamaması sonucu doğar. Zorunlu çerezlerin kullanımı için onayınız gerekmemektedir.
Analitik Çerezler: Web sitesi deneyiminizi iyileştirmek amacıyla analitik çerezler kullanılır.
Analitik çerezler, web sitesi nasıl kullandığınızı (örn; hangi sayfaları ziyaret ettiğini, ziyaret süresini vb.) anlamamızı sağlar. Böylelikle sunduğumuz içerikleri geliştirebilir ya da web sitesi tasarımını değiştirebiliriz.
İşlevsellik Çerezleri: Web sitesini tekrar ziyaret ettiğinizde dil tercihlerinizin, bölge seçiminizin vb. hatırlanmasına olanak sağlar.
Hedefleme/Reklam Çerezleri: Otelpuan web sitesinde hedefleme ve reklam amacıyla farklı birinci taraf ve üçüncü taraf çerezler kullanmaktadır. Bu çerezleri tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek ya da bu Politika’da gösterildiği şekilde çerez tercihlerini değiştirerek engellemeniz mümkündür.
Çerez Tercihlerinizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?
Çerezleri kullandığınız tarayıcının ayarlarını değiştirerek kişiselleştirmeniz ya da tamamen engellemeniz mümkündür. Farklı tarayıcılar için izlenmesi gereken adımlara ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:Diğer tarayıcılarda çerez tercihlerini yönetmek için ilgili tarayıcının yardım veya destek sayfasını inceleyebilirsiniz.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
Kişisel Verilerin Korunması Politikası
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu "Gizlilik Politikası"nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle işbu"Gizlilik Politikası"nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.
I. Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikasının amacı
Bugüne kadar Otelpuan olarak uğraştığımız işlerin hassasiyeti gereğince müşterilerimizden ya da müşteri adaylarımızdan gelen veriler gizli tutulmuş ve hiçbir zaman üçüncü kişilerle paylaşılmamıştır. Kişisel verilerin korunması,şirketimizin temel politikasıdır. Herhangi bir yasal düzenleme olmadan önce de şirket ve iştiraklerimiz,kişisel verilerin gizliliğine büyük önem vermiş ve bunu bir çalışma ilkesi olarak benimsemiş ve çalışanlarına da bu ilke doğrultusunda çalışma talimatlarını vermiştir.Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun getirdiği bütün sorumluluklara uymayı da Otelpuan olarak taahhüt etmekteyiz. Şirketimizin kişisel verilerin korunmasına ilişkin prensipleri, iştiraklerimizi de kapsamaktadır.
II. Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikasının kapsamı ve değiştirilmesi
Şirketimiz tarafından hazırlanan bu Politika, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“KVKK”) uygun olarak hazırlanmıştır. Kanun, bugün itibariyle bütün hükümleri ile yürürlüğegirmiştir. Sizlerden rızanızla ya da Kanunda sayılan diğer hukuka uygunluk gereği elde edilmiş veriler, sunmuş olduğumuz hizmetlerin daha kaliteli hale getirilmesi, sizlere sunulan hizmetlerin ve kalite politikamızın iyileştirilmesi amacıyla kullanılacaktır. Yine elimizdeki bazı veriler ise, kişisel olmaktan çıkarılmakta ve anonimleştirilmektedir. Bu veriler, istatistiki amaçlarla kullanılan verilerdir ve Kanun uygulamasına ve Politikamıza tabi değildir. Otelpuan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası,müşterilerimizin,müşteri adaylarımızın,çalışanlarımız ile bizimle çözüm ortaklığı içinde çalışan şirketlerin müşterileri ve çalışanlarının ya da diğer kişilerin otomatik olarak elde edilen verilerinin korunmasını amaçlar ve bunlara ilişkin düzenlemeleri içerir.
Şirketimiz, politikamızı ve Yönetmeliğimizi -Kanuna uygun olmak ve kişisel verilerin daha iyi korunması şartı ile- değiştirme hakkına sahiptir.
III. Kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili temel kurallar
a) Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma: Otelpuan, topladığı ya da kendisine diğer şirketlerden gelen verilerin kaynağını sorgular ve bunların hukuka uygun ve dürüstlük kuralları çerçevesinde elde edilmesine önem verir. Bu çerçevede Otelpuan’nin sunduğu hizmetleri satan üçüncü taraflara (acentelerin ve diğer aracı kurumların da) kişisel verilere korunması amacıyla gerekli uyarı ve bildirimleri yapar.
b) Doğru ve gerektiğinde güncel olma: Otelpuan, kurum bünyesinde bulunan bütün verilerin doğru bilgi olmasına, yanlış bilgi içermemesine ve nihayet kişisel verilerde değişiklik olduğu takdirde bunları kendisine iletildiği takdirde güncellemeye önem verir.
c) Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme: Otelpuan, ancak sunduğu ve hizmet sırasında kişilerden onayını aldığı amaçlarla sınırlı şekilde verileri işler.İş amacı dışında verileri işlemez, kullanmaz ve kullandırtmaz.
d) İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma: Otelpuan, sadece verileri işlendikleri amaçla sınırlı ve hizmetin gerektirdiği ölçüde kullanır.
e) İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme: Otelpuan, sözleşmeler kaynaklı verileri Kanunun ihtilaf çıkma süreleri, ticaret ve vergi hukukunun gereklilikleri kadar bünyesinde muhafaza eder. Buna karşın bu amaçlar ortadan kalktığında veriyi siler ya da anonimleştirir.
Önemle belirtelim ki, Otelpuan, verileri ister rıza isterse kanuna uygun bir şekilde toplamış ya da işlemiş olsun yine de yukarıda sıraladığımız bu ilkeler geçerlidir.
Kişisel Verileri Koruma Kanunu m.11’e göre aşağıda sayılan haklarınız bulunmaktadır. Bu haklarınızı kolaylaştırmak için sizler için ayrıca bir başvuru formu da Otelpuan tarafından hazırlanmıştır.
Kişisel verileri işlenen kişiler, Otelpuan tarafından web sayfamızda duyurulan ilgilimize başvurarak kendi verisi ile ilgili olarak;
a) Kişisel verinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
e) Kanunda öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir. Otelpuan olarak bu haklara saygılıyız.
Azami Tasarruf İlkesi/Cimrilik İlkesi
Azami tasarruf ilkesi ya da cimrilik ilkesi adı verilen bu ilkemize göre Otelpuan’ye ulaşan veriler, ancak gerekli olduğu kadar sisteme işlenir. Bu nedenle hangi verileri toplayacağımız amaca göre belirlenir. Gerekli olmayan veriler toplanmaz. Şirketimize intikal eden diğer veriler de aynı şekilde şirket bilişim sistemlerine aktarılır.Fazlalık bilgiler, sisteme kaydedilmez, silinir ya da anonim hale getirilir. Bu veriler, istatistiki amaçlarla kullanılabilir. Özel nitelikli verilerden sağlık verileri sadece müşterilere daha iyi hizmet vermek ve onların sağlığını korumak amacıyla alınır ve sistemde özenle tutulur.
Kişisel verilerin silinmesi
Kanunen saklanması gereken sürelerin dolması, yargı süreçlerinin tamamlanması ya da diğer gereklilikler ortadan kalktığında şirketimiz tarafından bu veriler kendiliğinden ya da ilgili kişinin talebi üzerine kişisel veriler silinir, yok edilir ya da anonim hale getirilir.
Doğruluk ve veri güncelliği
Otelpuan bünyesinde bulunan veriler, kural olarak ilgili kişilerinbeyanı üzerine beyan ettiği şekilde işlenir. Otelpuan, müşteriler ya da Otelpuan ile temas kuran kişilerin beyan ettiği verilerin doğruluğunu araştırmak zorunda olmadığı gibi bu hukuken ve çalışma ilkelerimiz nedeniyle de yapılmaz. Beyan edilen veriler, doğru kabul edilir. Kişisel verilerin doğruluğu ve güncelliği ilkesi Otelpuan tarafından da benimsenmiştir. Şirketimizin kendisine ulaşan resmî belgelerden veya ilgilisinin talebi üzerine işlemiş olduğu kişisel verileri günceller. Bunun için gerekli önlemleri alır.
Gizlilik ve veri güvenliği
Kişisel veriler gizlidir ve Otelpuan de bu gizliliğe riayet etmektedir. Kişisel verilere şirket içinde ancak yetki verilmiş kişiler ulaşabilir. Otelpuan tarafından toplanan kişisel verilerin korunması ve yetkisiz kişilerin eline geçmemesi ve müşterilerimizin ve müşteri adaylarımızın mağdur olmaması için gerekli teknik ve idari bütün tedbirler alınmaktadır. Bu çerçevede yazılımların standartlara uygun olması,üçüncü partilerin özenle seçilmesi ve şirket içinde de veri koruma politikasına riayet edilmesi sağlanmaktadır.
IV. Veri işleme amaçları
Otelpuan’nin kişisel verileri toplanması ve işlenmesi aydınlatma metninde belirtilen amaçlar doğrultusunda icra edilecektir. Veriler, sözleşmenin kurulması ve müşterilere daha iyi hizmet sağlanması amacıyla toplanmakta ve işlenmektedir.
V. Müşteri, muhtemel müşteri ve iş ve çözüm ortakları verisi
Sözleşme ilişkisi için verinin toplanması ve işlenmesi
Müşterilerimiz ve muhtemel müşterilerimizle bir sözleşme ilişkisi kurulmuş ise, toplanmış olan kişisel veriler, müşterinin onayı alınmaksızın kullanılabilir. Ancak bu kullanım, sözleşme amacı doğrultusunda gerçekleşir. Sözleşmenin daha iyi icrası ve hizmetin gereklilikleri ölçüsünde veriler kullanılır ve gerektiğinde müşterilerle irtibata geçilerek güncellenir. Buna karşın müşteri adaylarımızın (muhtemel müşteri) bize kendileri tarafından bırakmış olduğu veriler, onlara sonrasında daha kolay ve kaliteli hizmet sunmak için işlenir. Bu veriler talepleri halinde bir sözleşme ilişkisine dönüşmemişse silinir.
İş ve Çözüm Ortakları Verileri
Otelpuan, gerek iş gerekse çözüm ortakları ile veri paylaşımı yaparken hukuka uygun davranmayı ilke edinir. İş ve çözüm ortakları ile veri gizliliği taahhüdü ile ve ancak hizmetin gerektirdiği kadar veri paylaşılmakta ve bu taraflardan mutlaka veri güvenliğinin alınmasına ilişkin tedbirleri almaya zorlanmaktadır.
Reklam amaçlı veri işleme
E-Ticaretin Düzenlenmesi Hk. Kanun ile Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hk. Yönetmeliğe uygun olarak ancak önceden onay alınan kişilere reklam amaçlı elektronik ileti gönderilebilir. Reklamın gönderileceği kişinin onayının açık bir şekilde mevcudiyeti şarttır. Yine aynı mevzuat uyarınca belirlenen “onay”ın detaylarına Otelpuan riayet etmektedir. Alınacak onay, şirketinizin mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderdiği tüm ticari elektronik iletileri kapsamalıdır. Bu onay, yazılı olarak fiziki ortamda veya her türlü elektronik iletişim aracıyla alınabilir. Önemli olan, alıcının ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ettiğine dair olumlu irade beyanı,adı ve soyadı ile elektronik iletişim adresinin bulunmasıdır.
Elektronik ileti gönderilebilmesi için kişisel veriler hizmet sağlayıcılara ve Ticari Elektronik İletiler Hk. Yönetmelik gereği İleti Yönetim Sistemi A.Ş.'yeaktarılmaktadır.
Şirketin hukuki yükümlülüğü veya kanunda açıkça öngörülmesi sebebiyle yapılan veri işlemleri
Kişisel veriler, işlemenin ilgili mevzuatta açıkça belirtilmesi veya mevzuatla belirlenen bir hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi amacıyla ayrıca onay alınmadan işlenebilir. Veri işlemlerinin tür ve kapsamı, yasal olarak izin verilen veri işleme faaliyeti için gerekli olmalı ve ilgili yasal hükümlere uygun olmalıdır.
Şirketin veri işlemesi
Şirketin sunduğu hizmet ve meşru amaçları doğrultusunda kişisel veriler işlenebilir. Ancak veriler hiçbir şekilde hukuka aykırı hizmetler için kullanılamaz.
Özel nitelikli verilerin işlenmesi
Kanun’a göre Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları,kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği,sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Otelpuan ayrıca, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde,ayrıca Kurul tarafından belirlenen yeterli önlemleri alır.
Otelpuan, hizmetlerin daha iyi verilebilmesi için kişilerin onayı ile özel nitelikli verileri ancak toplandıkları amaç için işleyebilir.Aracılığımızla rezervasyon yaptırdığınız tesis, Covid-19 kapsamında çıkan genelge ve yasal düzenlemeler gereği misafirlerden, kendilerine ve yakınlarına ait sağlık verileri gibi özel nitelikli kişisel veriler de dahil olmak üzere bazı kişisel veriler talep edebilir. Bu kişisel veriler, gerektiğinde resmi merciler ve sağlık kuruluşları ile paylaşılabilir.
Üyelik işlemleri yolu ile elde edilen veriler
Otelpuan'a üye olmanız halinde, üyelik işlemi için bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz sistemlerimizde işlenir. Şayet bizim sistemimize Facebook, Google ya da başka sosyal medya araçlarıile üye olursanız; adınız,soyadınız, profil resminiz ve e-posta adresiniz gibi, ilgili sosyal medya aracının partnerlerine sağladığı bilgilerinize erişilmekte ve bu bilgiler ETS sistemlerine aktarılmaktadır.
Otomatik sistemlerle işlenen veriler
Otomatik sistemler aracılığı ile işlenen veriler konusunda Otelpuan, Kanuna uygun davranır.Kişilerin açık rızası olmaksızın bu verilerden elde edilen bilgiler kişi aleyhine kullanılamaz. Ancak Otelpuan, kendi sistemindeki verileri kullanarak işlem yapacağı kişilerle ilgili kararlar alabilir.
Kullanıcı bilgileri ve internet
Otelpuan’ye ait web siteleri ve diğer sistemlerde veya uygulamalarda kişisel verilerin toplanması,işlenmesi ve kullanılması durumunda ilgili kişiler gizlilik bildirimi ile ve gerekirse çerezler hakkında bilgilendirilir. Kişiler, web sayfalarındaki uygulamalarımız konusunda bilgilendirilir. Kişisel veriler, hukuka uygun olarak işlenecektir.
VI. Çalışanlarımıza ait veriler
İşilişkisi için verilerin işlenmesi
Çalışanlarımızın kişisel verileri, işilişkileri ve sağlık sigortası bakımından gerekli olduğukadarıyla onay alınmaksızın işlenebilir. Ancak Otelpuan, çalışanlarına ait verilerin gizliliği ve korunmasını temin eder.
Hukuki Yükümlülükler Gereği İşleme
Otelpuan, çalışanlarına ait kişisel verileri, işlemenin ilgili mevzuatta açıkça belirtilmesi veya mevzuatla belirlenen bir hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi amacıyla ayrıca onay alınmadan verileri işleyebilir. Bu husus, kanundan kaynaklanan yükümlülüklerle sınırlıdır.
Çalışanların Yararına İşlemeler
Otelpuan, özel sağlık sigortaları gibi şirket çalışanlarının menfaatine olan işlemler için onay almaksızın kişisel verileri işleyebilir. İş ilişkilerinden kaynaklanan ihtilaflar için de Otelpuan, çalışanlara ait verileri işleyebilir.
Özel nitelikli verilerin işlenmesi
Kanun’a göre Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları,kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Otelpuan ayrıca, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde, ilgili kişinin onayı yanında ayrıca Kurul tarafından belirlenen yeterli önlemlerin alır. Özel nitelikli kişisel veriler kişinin onayı olmaksızın ancak Kanunda izin verilen hallerle ilgili ve sınırlı olarak işlenebilir. Çalışanlarımızın sigorta ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için kendilerinden alınmış olan nitelikli veriler sadece amaca özgülenerek kullanılır.
Otomatik sistemlerle işlenen veriler
Çalışanlarla ilgili olarak otomatik sistemlerle ilgili olarak işlenen veriler, şirket içi terfilerde ve performans değerlendirmelerinde kullanılabilir. Çalışanlarımız aleyhine çıkan sonuca itiraz etme hakkına sahiptir ve bunu şirket içi prosedürlere uyarak gerçekleştirirler. Çalışanların itirazları da yine şirket içinde değerlendirilir.
Telekomünikasyon ve internet
Şirket içinde çalışanlara tahsis edilen bilgisayar, telefon, e-posta ve diğer uygulamalar çalışana sadece işamacı ile tahsis edilmiştir. Çalışan şirketin kendisine tahsis ettiği bu vasıtaların hiç birini özel amaçları ve iletişimi için kullanamaz. Şirket bu araçlar üzerindeki bütün verileri kontrol edebilir ve denetleyebilir. Çalışan, işe başladığı andan itibaren kendisine tahsis edilen bilgisayarda, telefonlarda ya da diğer araçlarda iş dışında başka bir veri ya da bilgi bulundurmayacağını taahhüt etmektedir.
VII. Kişisel verilerin yurt içi ve dışına aktarılması
Kişisel veriler, Otelpuan tarafından hizmetin görülebilmesi amacıylaiş ve çözüm ortakları, Otelpuan iştirakleri ve Tesisler ile paylaşılabilir.
Otelpuan, kişisel verileri aşağıda belirtilen kişi ve kurumlara belirli amaçlarla aktarabilecektir;
» İş ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesini temin etmek amacıyla sınırlı olarak Otelpuan’ın işortaklarına ve ifa yardımcılarına,
» Şirketimizin tedarikçiden dışkaynaklı olarak temin ettiği ve Şirketimizin ticari faaliyetlerini yerine getirmek için gerekli hizmetlerin Şirketimize sunulmasını sağlamak amacıyla sınırlı olarak Otelpuan’ın tedarikçilerine,
» Şirketimizin iştiraklerin de katılımını gerektiren ticari faaliyetlerinin yürütülmesini temin etmekle sınırlı olarak Otelpuan’ın çözüm ortaklarına,
» Siteye eklenen yorumların ilgili tesiste konaklayan misafire ait olup olmadığının tespit edilebilmesi amacıyla hakkında yorum eklenen tesise,
» Otelpuan’ın iştiraklerine,
» Kendi kuruluş kanunlarına göre özel hukuk tüzel kişilerinden bilgi ve belge talep etmeye yetkili resmi kuruluşların usulüne uygun talepleri üzerine işbu kurum ve kuruluşlarla.
Otelpuan, kanunda Kurul tarafından belirlenen şartlar dahilinde kişisel verileri Kanundaki diğer şartlara uygun olarak ve kişinin onayına bağlı olarak yurt içi ve yurt dışına aktarma yetkisine sahiptir.
Kişisel verileriniz, rezervasyonunuzun tamamlanabilmesi ve hizmetin tarafınıza sunulabilmesi için yurt dışında mukim otel, hava yolu, transfer hizmeti sağlayan tedarikçi firmalar ve ilgili yurt dışı acentesi ile paylaşılır. Seyahatinizin gerçekleşmesi için Etstur ile anlaşması olmayan otellerde arama, rezervasyon ve konaklama yapabilmeniz amacıyla yurt içinde ve yurt dışında bulunan başka elektronik platformlarla da kişisel verileriniz paylaşılabilir. Kendi kuruluş kanunlarına göre özel hukuk tüzel kişilerinden bilgi ve belge talep etmeye yetkili resmi kuruluşların usulüne uygun talepleri üzerine kişisel veriler bu kurum ve kuruluşlarla paylaşılabilmektedir.
Ayrıca Otelpuan web sitesine girdiğinizde, karşınıza çıkan çerez aydınlatma metnini kabul ettiğiniz takdirde, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi, Otelpuan tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden müşterilerin ve ziyaretçilerin daha iyi yararlandırılması, müşteri/ziyaretçilerin ihtiyaçları, beğenileri ve kullanım alışkanlıklarına göre özellikleştirilerek sunumu ve önerilmesi, Otelpuan'a ait stratejilerin belirlenmesi amaçlarıyla yurt dışında bulunan platform ve uygulamalara verilerek aktarılabilmektedir.
VIII. İlgili kişinin hakları
Otelpuan, Kanun kapsamında ilgili kişinin veri işlenmeden önce onayını alma hakkının olduğunu,verinin işlenmesinden sonra ise verisinin kaderini tayin etme hakkına sahip olduğunu kabul etmektedir.
Otelpuan tarafından web sayfamızda duyurulan ilgilimize başvurarak kişisel verilerle ilgili olarak;
a) Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme,
b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
e) 7 nci maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, hakkına sahiptir.
Buna karşın, Şirket içinde anonimleştirilmiş verilerle ilgili olarak kişilerin bir hakkı bulunmamaktadır.Otelpuan, kişisel verileri, iş ve sözleşme ilişkisi gereğince, bir yargısal görevin ya da devlet otoritesinin Kanuni yetkilerini kullanması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarca paylaşabilir.
Kişisel veri sahipleri yukarıda belirtilen haklarına ilişkin taleplerini Şirket resmi internet adresi www.otelpuan.com/ adresinde bulunan başvuru formunu eksiksiz doldurarak ve ıslak imza ile imzalayarak Merdivenköy Mh. Nur Sk. No:1/8 C Blok Kadıköy / İstanbul adresine, iadeli taahhütlü mektupla ve kimlik fotokopileriyle (nüfus cüzdanı için sadece ön yüz fotokopisi olacak şekilde) göndererek şirkete iletebileceklerdir. Başvurularınız,başvurunuzun içeriğine göre en kısa sürede ya da şirketimize ulaşmasından sonra en geç 30 gün içinde cevaplanacaktır. Başvurularınızı, iadeli taahhütlü mektupla yapmanız gerekmektedir. Ayrıca başvurularınızın sadece sizlerle ilgili kısmı cevaplanacak olup, eşiniz, yakınınız ya da arkadaşınız hakkında yapılan bir başvuru kabul edilmeyecektir. Otelpuan, başvuru sahiplerinden başkaca ilgili bilgi ve belge talep edebilir.
IX. Gizlilik İlkesi
İster çalışanlar isterse diğer kişilerin Otelpuan’deki verileri gizlidir. Hiç kimse sözleşme ya da kanuna uygunluk olmaksızın başkaca hiçbir amaç için bu verileri kullanamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz,başkalarına aktaramaz, işamaçları dışında kullanamaz.
X. İşlem güvenliği
Otelpuan tarafından toplanan kişisel verilerin korunması ve yetkisiz kişilerin eline geçmemesi ve müşterilerimizin ve müşteri adaylarımızın mağdur olmaması için gerekli teknik ve idari bütün tedbirler alınmaktadır. Bu çerçevede yazılımların standartlara uygun olması, üçüncü partilerin özenle seçilmesi ve şirket içinde de veri koruma politikasına riayet edilmesi sağlanmaktadır. Güvenliğe ilişkin önlemler, sürekli olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir.
Kredi Kartı ve Ödeme Bilgilerinin Korunması
Verdiğimiz hizmet dolayısıyla sizden alınan ödeme ve kredi kartı bilgileri, hizmet bedellerinin tahsil edileceği tarihe kadar, tarafımızca PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) güvenlik standartları doğrultusunda hizmet veren üçüncü taraf bir servis sağlayıcıya iletilip şifrelenerek saklanır. PCI DSS adı altında oluşturulan güvenlik standartları; American Express, Discover, JCB Kişisel Verilerin Korunması Başvuru FormuEtstur Yurtiçi Resort Konaklaması Nasıl Alınır? Akdeniz'de, Ege'de ya da Kıbrıs'taki en seçkin tatil köyleri ve resort'lar Etstur'un cazip fırsatları, erken rezervasyon avantajları ve indirimleriyle sizi bekliyor. Otobüs ya da uçak seçenekleriyle bölgeye kolay ulaşım ve otel-havalimanı transferler seçenekleriyle size yalnızca tatilin tadını çıkarmak kalıyor.International, Mastercard ve Visa Inc. firmaları gibi önde gelen ödeme kartı servis sağlayıcılarının bir araya gelerek oluşturdukları bir konsey tarafından güvenli ödeme çözümlerinin hayata geçirilmesini ve tacirlerin, hizmet sağlayıcılarının, finansal kurum ve kuruluşların kendi ödeme sitemlerini güvence altına almalarını,yaşanabilecek ihlalleri, kart bilgisi hırsızlıklarını önlemeleri maksadıyla yeni güvenlik politikalarını ve teknolojileri uygulamaya koymalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Otelpuan ile paylaşmış olduğunuz kredi kartı ve sair ödeme bilgileri, bahis olunan standartlar doğrultusunda Level 1 güvenlik sertifikasına sahip üçüncü taraf bir güvenlik hizmeti sağlayıcısına iletilerek, yukarıda belirtildiği gibi tedarikçilerce hizmet bedelleri tahsil edilene kadar saklanacaktır. Bu tarihten sonra da işlem güvenliğinin sağlanması maksadıyla bilgilerin saklanmasına belirli bir süre daha devam edilecektir. Otelpuan aracılığıyla hizmet almanız durumunda, kredi kartı ve sair ödeme bilgilerinin belirtilen kapsamda yukarıda açıklanan sistemlerde saklanmasına açıkça onay vermiş olduğunuzu kabul etmektesiniz. Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş veya Etsgroup şirketlerinde kredi kart bilgileriniz güvendedir. Ancak kredi kart bilgileri ve şifrelerinizi sistemlerimiz dışında chrome, şifre saklayıcılar gibi diğer internet sitelerinde tutmanız halinde bir takım risklerle karşılaşabilirsiniz. Bu risklerden şirketimiz sorumlu değildir.
XI. Denetim
Otelpuan, kişisel verilerin korunması konusunda gerekli iç ve dış denetimleri yaptırır.
XII. İhlallerin Bildirimi
Otelpuan, kişisel verilerle ilgili herhangi bir ihlal olduğu kendisine bildirildiğinde söz konusu ihlali gidermek için derhal harekete geçer. İlgilinin zararını en aza indirir ve zararı telafi eder. Kişisel verilerin dışarıdan yetkisiz kimselerce ele geçirildiğinde durumu derhal Kişisel Verileri Koruma Kuruluna bildirir.
İhlallerin bildirimi ile ilgili http://otelpuan.com adreslerinde belirtilen usullere göre de başvurular yapılabilir.
İletişim
Gizlilik sözleşmesiyle ilgili sorularınız ve talepleriniz için aşağıdaki formun çıktısınıalıp doldurduktan sonra, altta bulunan adrese iadeli taahhütlü mektup gönderebilirsiniz.
Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.

Adres: Merdivenköy Mh. Nur Sk. No:1/8 C Blok

Kadıköy / İstanbul


Kişisel Verilerin Korunması Başvuru Formu


Etstur Yurtiçi Resort Konaklaması Nasıl Alınır?
Akdeniz'de, Ege'de ya da Kıbrıs'taki en seçkin tatil köyleri ve resort'lar Etstur'un cazip fırsatları, erken rezervasyon avantajları ve indirimleriyle sizi bekliyor. Otobüs ya da uçak seçenekleriyle bölgeye kolay ulaşım ve otel-havalimanı transferler seçenekleriyle size yalnızca tatilin tadını çıkarmak kalıyor.
Etstur'dan yurt içi resort konaklaması satın alırken şu adımları izlemeniz gerekiyor:
1 - Bölge ve Tarih Seçimi
Ana sayfada bulunan menüden ya da arama kutusunun üzerinde yer alan Otel sekmesine tıklayarak,listeden gitmek istediğiniz bölgeyi, giriş-çıkış tarihini ve kişi sayısını seçin. Bir sonraki ekranda seçtiğiniz bölgeye ait otellerin listesini inceleyerek konaklanacak gece sayısı,giriş-çıkış tarihi ve kişi sayısına göre görüntülenen müsait olan oda tiplerinden otel konseptine göre size uygun alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Otellerin listelendiği ekranda solda yer alan filtreleri kullanarak bütçenize uygun minimum ve maksimum fiyat aralığında bulunan, Genç Dostu, Bebek Dostu, Denize Yakın ya da Balayı Paketi sunan otelleri görüntüleyebilirsiniz.
2 - Otel Görüntüleme
Listeden size en uygun olan oteli seçtikten sonra Odalar sekmesi üzerinden otel ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Farklı oda tipleri, Her Şey Dahil ya da Tam Pansiyon Plus gibi konsept farklılıkları olan seçenekleri görebilirsiniz. Her Şey Dahil ya da Yarım Pansiyon gibi konsept farklılıkları ile Oda Tipi farklılıkları konaklama ücretlerinin farklılık göstermesine neden olur. Oda tipi ve konsept için size uygun olan seçeneğin yanındaki odayı seç butonuna tıklayarak bir sonraki ekrana geçebilirsiniz.
3 - Ekstra Hizmetler
Ekstra ürünler ekle başlığının altında yer alan Ulaşım İster Misiniz? Sorusunun altında yer alan Ulaşım İstiyorum, Uçak+Transfer, Sadece Transfer seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Uçakla ulaşımve otele transfer istiyorsanız Uçak + Transfer, yalnızca transfer istiyorsanız Sadece Transfer(Ekonomik/Özel), ulaşım ya da transfer hizmeti istemiyorsanız Ulaşım İstemiyorum seçeneği ile işleme devam edebilirsiniz.
4 - Kişi Bilgileri
İşleminize kişisel bilgiler ekranı ile devam edebilirsiniz. Konaklayacak kişilerin her birinin isim, soyisim, 5000 TL üzeri konaklamalarda TC kimlik numarası,doğum tarihi ve iletişim bilgisini sisteme işledikten sonra ve varsa ulaşım ve/veya transfer seçiminize göre işleme devam edebilirsiniz. İşleminize ilişkin bildirilen bilgiler kullanılarak iletişime geçilecek olup başka bir kişi, telefon numarası veya e-posta ile irtibata geçilmesini istiyorsanız “irtibat bilgilerim yukarıdakilerden farklı” seçeneğini işaretleyerek isim, soyisim, e-posta, cep telefonu alanlarını doldurun. Formda irtibat bilgileri bulunan kişiden başka bir kişi ya da kuruluş adına fatura kesilmesini veya başka bir iletişim adresine fatura gönderilmesini istiyorsanız Fatura bilgilerimi girmek istiyorum seçeneğini işaretleyerek Adı Soyadı ya da Unvanı, Adres, Ülke, İl,İlçe,Vergi Dairesi ve Vergi Numarası ve iletişim bilgileri alanlarını doldurun. Vermiş olduğunuz irtibat bilgilerinize fırsat ve kampanyalar hakkında bilgi gönderilmesini kabul ediyorsanız" Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum." şıkkını işaretleyerek güvenli ödeme için ilerle butonu ile devam edebilirsiniz.
5 - Ödeme
1) Kredi Kartı ile Ödeme
Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası,doğumtarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan Konaklama İçin Ödeme kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartıile Rezervasyon Yap butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Faturanız; hizmetin sunularak konaklamanızın tamamlanmasını takiben Şirketimizde kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir. E-mail adresinizin değiştirilmesi talebi ve rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için 444 0 387 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da www.etstur.com adresinde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.
2) Havale ile Ödeme
Havale ile ödeme yapacaksanız, ödemeniz gereken tur bedelini görüntüleyerek ilerle butonuna tıklayarak bir sonraki ekranı görüntüleyebilirsiniz.

Bu ekranda yer alan banka hesap numaralarından size uygun olana tur bedelini EFT ya da havale ile göndererek işlem dekontunu [email protected] e-posta adresine iletiniz.
3) BKM Express ile Ödeme
Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası,doğumtarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan Konaklama İçin Ödeme kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Güvenli Öde butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Faturanız; hizmetin sunularak konaklamanızın tamamlanmasını takiben Şirketimizde kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir. E-mail adresinizin değiştirilmesi talebi ve Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için 444 0 387 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da www.etstur.com adresinde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.
Online Ödeme Öncesi Yapabileceğiniz İşlemler
Web sitesinden satın alacağınız ürün ve hizmetleri belirleyip satın alma işlemine başladıktan sonra, ödemeyi tamamlamadan önce Değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek Konaklayacak Kişilere Ait Bilgiler ve Rezervasyon İrtibat ve Fatura Bilgileri kısımlarındaki bilgilerde değişiklik yaparak kaldığınız yerden işleme devam edebilirsiniz.
Satış Sonrası Değişiklik ve İptal İstemi
Web sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili yapmak istediğiniz her tür işlem için (iptal, iade, değişiklik, ek hizmet satın alma) 444 0 387 numaralı çağrı merkezini arayarak ayrıntılı bilgi alabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.
6 - Rezervasyon Evrakları
Rezervasyon evraklarınız girmiş olduğunuz bilgilerdeki e-mail adresine gönderilecektir. Evrakların tarafınıza ulaşmaması halinde çağrı merkezimizden erken rezervasyon dönemlerinde 09.00-00.00 saatleri diğer dönemlerde 09.00-22.00 saatleri arasında destek alabilirsiniz.
7 - Veri Girişinde Hata Yapmanız Halinde
Rezervasyonunuza ait bilgileri girerken hata yapıp yapmadığınızı kontrol edebilmeniz için rezervasyonunuzu tamamlamadan önce özet bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Veri girişi tarafınızca yapıldığıve tamamen sizin sorumluluk alanınızda gerçekleştiği için veri girişinizdeki hatalar nedeniyle sizlerle irtibata geçilememesi halinde hizmetinizin iptali söz konusu olabilecektir. Bu özet bilgiler alanında kişi bilgilerini yanlış girdiğinizi fark ettiğinizde önceki adımlara geri giderek kişi bilgilerini değiştirebilmektesiniz.
8 - Kişisel Verilerinize ait Gizlilik Kuralları
Bu hususta detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
9 - Uyuşmazlıklar Halinde
Etstur ailesi olarak çok güzel bir tatil geçireceğinizden eminiz ancak rezervasyonunuzla ilgili bir sorun yaşamanız halinde misafir ilişkileri departmanımıza sorununuzun çözümü için 444 1 739 numaralı telefon ve https://www.otelpuan.com ile https://etstur.com/Misafir-Deneyimi-Ve-Iliski-Yonetimi üzerinden ulaşabilir ya da tüketici hakem heyetleri / tüketici mahkemeleri nezdinde yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.
10 - Cayma ve Fesih Halleri
Satın aldığınız hizmet Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15(1)(g) maddesi gereğince cayma hakkının istisnalarından olmakla anılan yönetmeliğin 9. Maddesinde tanımlı 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanımı hakkınız bulunmamaktadır. Bunun haricindeki iptal, iade ve değişiklik talepleriniz ise tercih ettiğiniz hizmet ve konsepte göre tercihiniz sırasında belirtildiği şekilde değerlendirilecektir.
0(850) 210 43 21
09:00-22:00 saatleri arasında bize anında ulaşabilirsin..
İletişim Formu